Vaše dotazy rádi zodpovíme na info@esencialniolejicky.cz nebo na telefonu 608 034 431.     23. 7. 2018 - Co jsou květinové vody? Jak vzniká hydrolát?

Levandulová květinová vodaKvětinové vody vznikají při výrobě esenciálních olejů parovodní destilací čerstvých rostlin, listů nebo květů. Při tomto procesu na sebe vážou blahodárné látky: rostlinné vosky (hojí a regenerují pokožku) a rostlinné biostimulátory (obnovují přirozené funkce pokožky, hydratují, urychlují hojení).

Ještě dříve, než se destilovaly esenciální oleje, se původně destilovalo právě kvůli úžasným květinovým vodám a esenciální olej, který při destilace vznikal, se vůbec nepoužíval.

Po destilaci rostlin získáme esenciální olej a také hydrolát – květinovou vodu:

  • Esenciální olej je směsí látek získaných destilací z aromatických silic rostlin, je to silný koncentrát látek z rostlin, které mají různé účinky a používají se v aromaterapii.
  • Hydroláty obsahují také většinu těchto prospěšných a účinných látek pro krásu a zdraví, jen v jemnější formě.

 

destilaceJsou to skutečně čistá přírodní tonika s takovým množstvím účinných látek, jaké nenajdete ani u nejluxusnějších kosmetických výrobků (tady si ale dejte pozor na produkty vyrobené smícháním destilované vody a esenciálního oleje za použití syntetických emulgátorů, konzervantů a vonných látek).

Pravá květinová voda (hydrolát/hydrosol) vzniká pouze destilací, nikoliv smícháním vody/alkoholu a esenciálního oleje dohromady. Někdy se bohužel tyto směsi prodávají jako pravé hydroláty. Říká se jim spíše aromaterapeutické vody. Poctivě destilované květinové vody krásně voní a mají významné terapeutické účinky, stejné jako esenciální oleje, jen v jemnější formě a proto je můžete bez obav užívat i vnitřně. Pro svou jemnost jsou velmi vhodné i pro děti a miminka.

Nejlepší jsou ty hydroláty, které neobsahují žádné konzervanty ani alkoholy a pochází z prvních 5 litrů při procesu destilace. Na kvalitě hydrolátu se velmi odráží i to, z jakého materiálu je vyrobený destilační přístroj, používaný k destilaci esenciálních olejů a hydrolátu. Odborníci mají nejraději měděné přístroje, které květinové vody i přirozeně konzervují, vydrží déle než například hydroláty destilované ve skleněném destilačním přístroji.

V zemích Orientu, arabských zemích a řadě dalších, kde se květinové vody běžně používají po staletí v domácnosti, při vaření a k podpoře zdraví a krásy, hydroláty ničím nekonzervují a tak zde mají i pestřejší výběr různých květinových vod. V Evropě nám dostupnost trošku „komplikuje“ Evropská unie, která trvá na přidání konzervantů do hydrolátů a některé se do Evropy kvůli omezení EU ani nedováží.

 

Květinové vody Young LivingRozmarýnová květinová voda

Květinové vody v naší nabídce pochází z farmy společnosti Young Living ve francouzské Provence. Při destilaci jsou používány tradiční měděné kotle, které umožňují dosáhnout delší trvanlivosti, než je tomu u podobných výrobků. Hydroláty Young Living jsou skvělým prostředkem pro čistění pokožky a osvěžení obličeje nejen v horkém počasí.

Vybírejte z naší nabídky!

 

Vytvořeno systémem www.webareal.cz

N2ZiMzU1