Nakupujte čisté květinové vody (hydroláty) z kolekce Provence. K dispozici do vyprodání zásob.Co jsou květinové vody? Jak vzniká hydrolát?

Levandulová květinová vodaKvětinové vody vznikají při výrobě esenciálních olejů parovodní destilací čerstvých rostlin, listů nebo květů. Při tomto procesu na sebe vážou blahodárné látky: rostlinné vosky (hojí a regenerují pokožku) a rostlinné biostimulátory (obnovují přirozené funkce pokožky, hydratují, urychlují hojení).

Ještě dříve, než se destilovaly esenciální oleje, se původně destilovalo právě kvůli úžasným květinovým vodám a esenciální olej, který při destilace vznikal, se vůbec nepoužíval.

Po destilaci rostlin získáme esenciální olej a také hydrolát – květinovou vodu:

  • Esenciální olej je směsí látek získaných destilací z aromatických silic rostlin, je to silný koncentrát látek z rostlin, které mají různé účinky a používají se v aromaterapii.
  • Hydroláty obsahují také většinu těchto prospěšných a účinných látek pro krásu a zdraví, jen v jemnější formě.

 

destilaceJsou to skutečně čistá přírodní tonika s takovým množstvím účinných látek, jaké nenajdete ani u nejluxusnějších kosmetických výrobků (tady si ale dejte pozor na produkty vyrobené smícháním destilované vody a esenciálního oleje za použití syntetických emulgátorů, konzervantů a vonných látek).

Pravá květinová voda (hydrolát/hydrosol) vzniká pouze destilací, nikoliv smícháním vody/alkoholu a esenciálního oleje dohromady. Někdy se bohužel tyto směsi prodávají jako pravé hydroláty. Říká se jim spíše aromaterapeutické vody. Poctivě destilované květinové vody krásně voní a mají významné terapeutické účinky, stejné jako esenciální oleje, jen v jemnější formě a proto je můžete bez obav užívat i vnitřně. Pro svou jemnost jsou velmi vhodné i pro děti a miminka.

Nejlepší jsou ty hydroláty, které neobsahují žádné konzervanty ani alkoholy a pochází z prvních 5 litrů při procesu destilace. Na kvalitě hydrolátu se velmi odráží i to, z jakého materiálu je vyrobený destilační přístroj, používaný k destilaci esenciálních olejů a hydrolátu. Odborníci mají nejraději měděné přístroje, které květinové vody i přirozeně konzervují, vydrží déle než například hydroláty destilované ve skleněném destilačním přístroji.

V zemích Orientu, arabských zemích a řadě dalších, kde se květinové vody běžně používají po staletí v domácnosti, při vaření a k podpoře zdraví a krásy, hydroláty ničím nekonzervují a tak zde mají i pestřejší výběr různých květinových vod. V Evropě nám dostupnost trošku „komplikuje“ Evropská unie, která trvá na přidání konzervantů do hydrolátů a některé se do Evropy kvůli omezení EU ani nedováží.

 

Květinové vody Young LivingRozmarýnová květinová voda

Květinové vody v naší nabídce pochází z farmy společnosti Young Living ve francouzské Provence. Při destilaci jsou používány tradiční měděné kotle, které umožňují dosáhnout delší trvanlivosti, než je tomu u podobných výrobků. Hydroláty Young Living jsou skvělým prostředkem pro čistění pokožky a osvěžení obličeje nejen v horkém počasí.

Vybírejte z naší nabídky!

 

Vytvořeno systémem www.webareal.cz

YjVlYTI