NAVŠTIVTE NAŠE DALŠÍ WEBY (objednávky Vám rádi sloučíme za jedno poštovné):

www.vseprozdravi-tcm.cz

www.tiande-tcm.cz

 

 

Získejte slevu a další výhody!

Rádi byste nakupovali esenciální oleje a výrobky Young Living pravidelně a za zvýhodněné ceny? Využijte možnosti registrace, která Vám přinese celou řadu výhod. Více informací čtěte zde...

 

ONLINE KATALOG VÝROBKŮ

společnosti Young Living

Katalog produktů Young Living 2019

 

PRŮVODCE "JAK SE NALÍČIT"

se Savvy Minerals (online katalog)

Katalog: Líčení se Savvy Minerals - jak na to?

 

DOPORUČUJEME:

Kosmetika RosMarina

www.stistko.info

Lesní klub Modřínek


Jak používat oleje
Jak používat esenciální oleje

Řiďte se níže uvedenými návody – společně s jednotlivými pokyny na každém štítku – pro dokonalý prožitek pozoruhodných přínosů esenciálních olejů, podporujících skvělou životní pohodu.

 

INHALACE

Inhalování některých esenciálních olejů bystří smysly a může mít řadu příznivých účinků na organismus. Při použití esenciálních olejů k inhalaci vyzkoušejte tyto tipy:

 • Vyrobte si rozprašovač – do skleněné lahvičky s rozprašovačem dejte 8 kapek esenciálních olejů na 100 ml vody nebo květinové vody. Před použitím vždy protřepejte!

 • Rozptylujte olej do vzduchu za použití aromalampy nebo difuzéru - 3 až 6 kapek esenciálního oleje (nebo jejich směsi) na celou místnost. 

 • Připravte si inhalační tyčinku – 10 až 15 kapek esenciálního oleje nakapejte na bavlněnou tyčinku a vložte ji do ochranného pouzdra.
 • Nalijte teplou vodu opatrně do misky a přidejte do ní 1 až 2 kapky esenciálního oleje. Skloňte hlavu nad misku a přehoďte si přes hlavu ručník, abyste vytvořili stříšku. Hluboce a pomalu dýchejte (max. 5 minut).

 

APLIKACE NA POKOŽKU

Řadu esenciálních olejů lze bezpečně používat přímo na kůži. Před aplikací doporučujeme většinu esenciálních olejů naředit v přiměřeném množství rostlinného oleje:

 • Kápněte 2 až 3 kapky oleje do dlaně (v případě potřeby předem zřeďte) a vmasírujte krouživými pohyby do pokožky. Opakujte podle potřeby.

 • Připravte si vlastní tělový olej – do lahvičky s rostlinným olejem (mandlový, hroznový, meruňkový atp.) přidejte esenciální oleje nebo směsi olejů podle vlastního výběru. Řiďte se doporučeným dávkováním, do 10 ml rostlinného oleje dejte:
  • 6 kapek esenciálního oleje (nebo jejich směsi) pro dospělého člověka
  • 3 kapky pro těhotné, děti 5-12 let, seniory a nemocné
  • 1-2 kapky pro děti pro děti od 6 měsíců do 5 let
  • Pro miminka do 6 měsíců se doporučuje esenciální oleje nepoužívat nebo se o jejich použití předem poraďte s aromaterapeutem. Pro miminka jsou vhodnější hydroláty.
 • Použijte některý z kuličkových aplikátorů esenciálních olejů od Young Living nebo na svůj oblíbený esenciální olej nasaďte kuličkový aplikační nástavec.

 

VOŇAVÁ KOUPEL

Esenciální oleje smíchejte se lžící koupelového oleje, smetany nebo medu a přidejte do vany (teplota vody max. 38 °C). Na celou vanu použijte 6 až 10 kapek esenciálního oleje (děti 3 až 5 kapek). Relaxujte zhruba 20 minut v teplé lázni. Poté si dopřejte stejně dlouhou dobu odpočinku v teple pod dekou.

Pokud nemáte vanu, dopřejte si koupel nohou – do lavoru s teplou vodou postačí 5 kapek esenciálního oleje.

 

Upozornění: Před použitím si vždy přečtěte štítek s pokyny. Esenciální oleje jsou velmi silné a některé mohou být pro pokožku dráždivé. Abyste předešli podráždění, použijte ke zředění Komplex rostlinných olejů V-6 nebo jakýkoli čistý rostlinný olej (lisovaný za studena).

 

NÁŠ TIP: Přečtěte si BEZPEČNOSTNÍ POKYNY pro používání esenciálních olejů Young Living.

MWVkOD